ZADZWOŃ 61 600 63 98 (Czynne poniedziałek-piątek 9:00-17:00)

Czy warto wykupić ubezpieczenie Assistance?

Czym jest Assistance?

Jest to dobrowolne ubezpieczenie, które ma za zadanie udzielić nam pomocy przy nieoczekiwanych zdarzeniach losowych. Pomoc Assistance związana jest głównie obszarem transportu, podróży czy domu.

Transport

Zdecydowanie warto posiadać ubezpieczenie Assistance komunikacyjne! Nawet jeśli mamy fabrycznie nowy samochód, to jego awaria lub wypadek może przydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Często naprawa na miejscu nie jest możliwa i niezbędne jest holowanie. O ile holowanie paru kilometrów na terenie miasta to niewielki koszt, to za holowanie z dalszej trasy do miejsca zamieszkania możemy już sporo zapłacić. Ubezpieczenie Assistance uchroni nas przed niepotrzebnymi kosztami.

W ramach ubezpieczenia ASS możemy liczyć także na pojazd zastępczy oraz pomoc w przypadku braku paliwa, zatrzaśnięcia kluczyków oraz zakwaterowanie w hotelu, jeśli podróż nie może być kontynuowana.  Warto zapamiętać, że skorzystanie z ubezpieczenia Assistance nie powoduje wzrostu składki w kolejnym roku polisowym.

Podróż

Ubezpieczenie Assistance najczęściej spotykamy w pakiecie z kosztami leczenia za granicą. Jest to przede wszystkim pomoc w sytuacji, gdy przytrafi się nam nieszczęśliwy wypadek lub nagła choroba.

Dzięki ubezpieczeniu assistance otrzymamy pomoc przy organizacji podróży w razie konieczności wcześniejszego powrotu do kraju, wsparcie w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z powrotem do kraju. Niektórzy ubezpieczyciele oferują także przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej, jak i pomoc w tłumaczeniu.

Istotnym elementem, jest także zagwarantowanie pomocy jak i pokrycie kosztów transportu zwłok do kraju na wypadek śmierci Ubezpieczonego. Warto więc mieć pomoc Assistance również w podróży.

Dom, mieszkanie

Ubezpieczenie Assistance, które możemy wykupić przy zawarciu ubezpieczenia mieszkania lub domu może być pomocne w przypadku awarii sprzętu czy zatrzaśniętych drzwi. Zorganizowanie i pokrycie kosztów pomocy fachowca, a nawet pokrycie kosztów części to tylko niektóre z oferowanych usług w ramach ASS. Ubezpieczyciel zapewni nam także pomoc przy wynajmie lokalu zastępczego, jeśli nasz dom w wyniku żywiołu nie nadaje się do zamieszkania oraz koszty transportu mienia, które się w nim znajduje.

Pamiętajmy, że zakres usług różni się w zależności od Ubezpieczyciela oraz wariantu, warto zwrócić uwagę na elementy, które są dla nas najistotniejsze, by w ubezpieczeniu ująć to co jest dla nas ważne.

Pamiętaj! Zanim podejmiesz się naprawy i usunięcia awarii zadzwoń na numer wskazany na polisie przez Ubezpieczyciela.