ZADZWOŃ 61 600 63 98 (Czynne poniedziałek-piątek 9:00-17:00)

Ubezpieczenie nagrobka

Zbliża się listopad. Niewielu z nas wie, że nagrobek naszych bliskich również możemy objąć ochroną ubezpieczeniową od takich zdarzeń jak: dewastacja, zniszczenie w wyniku upadku drzew czy działanie powodzi.

Mimo to, że nagrobki wykonywane są z trwałych materiałów i nie przewidujemy ich szybkiego uszkodzenia, to jednak przy upadku drzewa spowodowanym siłami przyrody, nawet najtrwalszy materiał może ulec zniszczeniu. Na próżno szukać tu odpowiedzialności wśród zarządcy cmentarza – za siły przyrody zarządca nie odpowiada. 

Pamiętajmy o tym, tym bardziej, że anomalie pogodowe zdarzają się coraz częściej, a nagrobki naszych bliskich znajdują się w otoczeniu wielu drzew. 

Jak ubezpieczyć nagrobek?

Ochroną możemy objąć każdy nagrobek, który jest pod naszą opieką. Wystarczy dostarczyć do ubezpieczyciela zdjęcia oraz dokładnie określić jego położenie.

UWAGA: Ubezpieczenie nagrobka proponuje kilka Towarzystw Ubezpieczeniowych na rynku. Najczęściej jest to dodatek do ubezpieczenia domu lub mieszkania. Warto zastanowić się nad takim rozszerzeniem, tym bardziej, że naprawa uszkodzonej płyty nagrobnej to koszt od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Jeśli macie pytania lub poszukujecie najlepszej oferty w tym zakresie, nasi doradcy są do Waszej dyspozycji:

🔹 Mariusz: mariusz.chlebowski@carelius.pl
🔹 Julita: julita.jozwiak@carelius.pl